انتشارات نسل روشن بخشی از هویت فرهنگی و ادبی من است…

نسل روشن، عنوان انتشاراتی است که از حوالی پاییز سال نود و هفت پس از شنیدن نام من به گوش مخاطب می‌خورد.
کمتر کسی است که من را بشناسد ولی نسل روشن را نه…
باری، نسل روشن به نگاه شما یک انتشارات عادی است؛ مانند هزاران نشر دیگر که اکثرشان هم در نوار خیابان و میدان انقلاب و کوچه پس کوچه‌هایش فعالیت می‌کنند! اما به عقیده‌ی من، نسل روشن تنها یک نشر نیست، بلکه اتمسفری است که مسیر موفقیت را برایم هموار می‌سازد.
چون نسل روشن یک ناشر معمولی نَــدارد که هر روز تا ظهر بخوابد و بعد از بیدار شدن و خوردن یک غذای مفصل و زدن ادکلن برندش هنگام عصر با شاسی بلند مشکی رنگ راهی دفتر انتشاراتش شود و آخر هفته هارا در ویلای لاکچری لواساناتش بگذراند.
آری نسل روشن مانند معدود ناشران ایرانی دیگر که نهایتا ده درصد هستند؛ یک ناشر متفاوت دارد، که قبل از داشتن این سِمَت، خودش را یک *انسان متعهد* می‌داند.
نسل روشن کارکنانی خسته و گله‌مند ندارد که صبح‌های زود، کلافه و به اجبار از منزل خارج شوند و با عدم علاقه روزشان را به پایان برسانند.
نسل روشنی‌ها هنگام صبح که وارد دفتر انتشارات می‌شوند، نگاهشان به عقربه‌های ساعت دوخته نمی‌شود که زودتر بگذرند؛ بلکه وقتشان را به گونه‌ای به اتمام می‌رسانند که شایسته‌ی *نسلی روشن* است.
من معتقدم عنوان *انتشارات نسل روشن* خود به تنهایی می‌تواند تداعی‌گر همه‌ی احوالات حاکم بر این نشر باشد؛ گروهی که با آثاری روشن نسلی روشنی را پرورش می‌دهند.
تا کنون بسیاری از خوانندگان کتاب‌هایم می‌پرسند که چرا اقدام به همکاری با سایر ناشرین نمی‌کنی؟ و من موقع شنیدن چنین سوالاتی به یاد حواسی که در اولین دیدارم با نسل روشن و اعضایش رقم خورد، می‌افتم آنچه همان روز اول به من القا شد؛ درست آن چیزی بود که یک جوانِ نوقلم میان آن ازدحام و نگرانی جستجویش می‌کرد؛ آسودگی‌خیالی که اطمینان می‌داد آثارم را با امنیت به گروهی سرشار از مسئولیت‌پذیری می‌سپارم.
آری نسل روشن نام انتشاراتی است که تا کنون همه‌ی سه عنوان کتاب‌‌هایم را به بهترین نحو ممکن به چاپ رسانده و میان دنیای ادبیات به پرواز درآورده است.
نسل روشن نامی است که من را به نویسنده‌ای رسمی تبدیل کرد.
نسل روشن به طور خلاصه سومین لقبی است که بعد از نام کتاب‌هایم و اسم خودم، آوا می‌شود. مثلا (جاده‌ای به مقصد آسمان_آیلین عبدی_نسل روشن)
حال نسل روشن عبارتی مهم در شناسنامه‌ی ادبی من است؛ عبارتی که به حضورش افتخار می‌کنم و آسوده‌خاطر همه‌ی آنچه زین پس به نگارش درآورم را در بستر امن و غنی شده با آرامشِ نسل روشن به چرخه‌ی نشر وارد می‌کنم.
آری، نسل روشن بخشی از هویت ادبی و فرهنگی من است.

همین و دگر هیچ…
آیلین عبدی

سیزدهم اسفند هزار و چهارصد

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط